Verhuur je een woning met energielabel E, F of G? Dan is het verstandig om tijdig naar verduurzaming te kijken.
De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft aangekondigd wettelijke minimumprestatie-eisen voor huurwoningen te willen invoeren. Eigenaren van huurwoningen met energielabel E, F of G moeten hun woningen uiterlijk 1 januari 2029 hebben verduurzaamd naar minimaal energielabel D.
Voor deze investeringen kun je mogelijk gebruikmaken van de Subsidieregeling Verduurzaming en Onderhoud Huurwoningen (SVOH).
Waarvoor kun je subsidie krijgen?
De subsidie is beschikbaar voor verduurzamingsmaatregelen, bepaalde onderhoudsmaatregelen en de kosten van maatwerkadvies. De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd door een erkend bouw- of installatiebedrijf.
Vraag je € 25.000 of meer subsidie aan? Dan moet je de aanvraag indienen voordat je met de werkzaamheden begint.
Bij een subsidiebedrag van minder dan € 25.000 kun je de aanvraag binnen 24 maanden na uitvoering van de werkzaamheden indienen. Je moet de investering dan wel eerst zelf financieren.
De maximale subsidie bedraagt € 10.000 per huurwoning. Is ook sprake van een duurzame warmteoptie, zoals een warmtepomp of zonneboiler? Dan kan dit oplopen tot € 15.000 per woning.
Voor monumentale huurwoningen bestaat een aparte variant van de SVOH met eigen voorwaarden en subsidiebedragen.





